Hry podobné Yahtzee – rozšírte svoju zábavu

Yahtzee je klasická hra, ktorá sa hrá už desaťročia a stále má svoju popularitu. Je to jednoduchá hra, kde používate kocky na vytváranie kombinácií a snažíte sa získať čo najvyššie skóre. Ale čo ak už ste Yahtzee hrali toľkokrát, že už vás to nebaví? Máme pre vás dobrú správu – existuje niekoľko hier podobných Yahtzee, ktoré vás môžu potešiť a rozšíriť váš repertoár hier s hracími kockami.

Dice City

Dice City je skvelá hra pre tých, ktorí hľadajú hry s hodmi kociek podobné Yahtzee. Hráči v ňom prevezmú kontrolu nad jedným z piatich mestečiek a snažia sa z neho urobiť najúspešnejšie mesto. V hre vyťahujete kocky z vrecka a používate ich na stavbu budov, získavanie zdrojov a zisťovanie vecí o súperoch. Hráči sa snažia získať čo najviac bodov a pri tom sa snažia byť čo najproduktívnejší.

BANG! The Dice Game

Ak hľadáte jednoduchú a rýchlu hru s kockami, BANG! The Dice Game je to, čo hľadáte. Dej sa odohráva v období Divokého západu, kde si hráči zvolia postavy. Hra využíva kocky na určovanie akcií postáv a bojových výsledkov. Hráči sa snažia pretrvať až do konca hry a byť posledným hráčom, ktorý zostane.

Qwixx

Qwixx je rýchla, farebná hra s kockami, ktorá je ideálna pre rodinné hracie večery. Je to jednoduchá hra, kde hráči používajú 6 farebných kociek na pokrytie čo najviac čísel na hracej doske. Každý hráč musí zahájiť svoje hody z jednej strany hracej dosky a snažiť sa doplniť čo najviac čísel kruhu. Za každý dosiahnutý výsledok sa hráči snažia získať čo najviac bodov.

Váš repertoár hier s kockami môže byť obohatený o niekoľko ďalších hier, ktoré okrem Yahtzee ponúkajú rôzne príbehy a mechaniky hry. Pozrite si nižšie aké stolné hry práve máme na sklade. Určite nájdete niečo, čo stojí za pozornosť.