Alberic: Cesta mága – ukážka z knihy – časť I.

Ayladrijský Cech obchodníkov

Vstup do priestorov cechu je ale vyhradený len pre členov a pozvaných ľudí. Dostať pozvánku do cechu od cechmajstra bolo asi tak pravdepodobné, že vyhrám v známej, miestnej hre Bag, o ktorej som nevedel absolútne nič… A k tomu, že vyhrám desaťkrát za sebou. Strýko bol však šikovný obchodník a v priebehu hodiny mi zaobstaral oblečenie a zbroj cechu, aby mi umožnil pohyb v jeho priestoroch. Podľa jeho slov to bola zbroj, akú nosia obchodníci s korením, ktorí prúdia do zeme z Caldorie.

Počul som príbehy o tom, aký bol Cech obchodníkov mocný a vplyvný, ovládal obchody a obchodné trasy v celom našom kráľovstve a dokonca aj ďaleko za ním. Od zvedavosti som sa nemohol dočkať, kým také významné centrum obchodu uvidím.

Keď som si obliekol získané oblečenie a zbroj, vyrazili sme do ulíc. Po pár minútach sme dorazili do hlavnej sály cechu. Zdobili ho luxusné gobelíny a zlaté ozdoby z celého sveta. Boli tam desiatky obchodníkov, ktorí si vymieňali tovar, zlaté mince a drahé kamene. Atmosféra bola presýtená vonnými esenciami, koreniami a vôňou exotického ovocia.

Obchodníci z Ayladrie sú známi svojou schopnosťou vyrábať najkrajšie a najpraktickejšie predmety na svete. Ich slávny Cech obchodníkov už po stáročia slúži ako vzor úspešného obchodníckeho remesla, kde spravodlivé trhové praktiky zabezpečujú, aby z obchodu profitovali všetky strany.

Dlhé preplnené uličky sa ozývali intenzívnymi vyjednávaniami o cenách a množstvách tovaru. Konverzácia bola priama, stručná a zároveň plná hlbokého rešpektu, ktorý si členovia cechu medzi sebou vyjadrovali.

Všetci pracovali na tom, aby sa zabezpečilo, že budú brané do úvahy ich individuálne záujmy, ale zároveň bude zaistené, že obchod zostane spravodlivý. Všetko malo svoju funkciu, zmysel a určený cieľ, všetko naokolo žilo a dýchalo ako jeden veľký, dokonale funkčný organizmus.

Objavte fantastický svet a zažite vzrušenie dobrodružnej cesty plnej mágie, tajomstiev a nečakaných zvratov! Vydajte sa na dobrodružnú cestu s Albericom, kde na vás čaká dynamický, magický svet plný života.